شرایط وام ازدواج دوم

در مورد شرایط وام ازدواج دوم چقدر اطلاعات دارید؟ در این مقاله در مورد شرایط وام ازدواج دوم صحبت می کنیم و همینطور شرایط وام ازدواج برای افراد مطلقه در سال 1400 را نیز ارزیابی خواهیم کرد.

وام ازدواج دوم

وام ازدواج 1400 در یک نگاه


وام ازدواج برای همه کسانی که ازدواج کرده اند در نظر گرفته می شود و در سال جدید شامل مبلغ 70 میلیون برای هر یک از زوجین، و مبلغ 100 میلیون تومان برای پسران کمتر از 25 سال و دختران کمتر از 23 است. دوره بازپرداخت 7 ساله بوده و نیاز به یک الی دو ضامن معتبر بر اساس نیاز بانک و سفته خواهد بود. نکته قابل ذکر در این راستا اینکه وام ازدواج تا دو سال پس از عقد قابل دریافت است. به زبانی ساده تر اگر 24 ماه از تاریخ عقد رسمی شما گذشته است اما هنوز ثبت نام وام نکرده اید، فرصت شما سوخته و دیر شده است.

شرایط وام ازدواج دوم


یک قانون کلی برای وام ازدواج دوم وجود دارد، اگر شخص یک بار ازدواج کرده باشد و در ازدواج اول خود موفق به دریافت وام نشده برای ازدواج دوم به او وام تعلق می گیرد به شرطی که تاریخ عقد رسمی ازدواج دوم پس از 1 فروردین سال 96 باشد. تا به اینجای مشخص شود که شرایط اخذ وام مخصوص ازدواج اول نیست و هر شایعاتی که در این راستا دیده می شود اشتباه است.

نکات مهم در مورد وام ازدواج دوم


یک سری شرایط خاص مطرح است که احتمالاً برای شما هم سوال ایجاد کرده است:
در صورتی که شخص ازدواج اول خود را انجام داده و ثبت نام برای درخواست وام ازدواج کرده باشد، در این صورت اگر پیش از دریافت وارد، زندگی وی به طلاق کشیده باشد، او هنوز مشمول دریافت وام برای ازدواج دوم خود خواهد بود اما شرایط تاریخی پس از سال 96 همچنان باقی است.

همچنین بخوانید  حذف ثبت نام وام ازدواج


اگر مردی دارای دو همسر است، همسر اول وی وام ازدواج دریافت کرده باشد اما همسر دوم او هنوز اقدام برای وام نکرده باشد به همسر دوم وام تعلق می گیرد حتی اگر دارای فرزند باشند. بنابراین وجود یا عدم وجود فرزند در وام ازدواج دخالتی ندارد اما دقت کنید که نباید 24 ماه از ازدواج دوم گذشته باشد. یعنی برای دریافت وام دو سال پس از ثبت عقد رسمی فرصت دارید.

شرایط ضامن برای وام ازدواج دوم


اینکه کدام بانک را برای دریافت وام انتخاب می کنید در شرایط ضامن تاثیر می گذارد اما به طور کلی یک سری قانون در این راستا وجود دارد. بانک ها سه اعتبارسنجی مشخص را ملاک قرار می دهند که مورد اول شامل ضامن است که البته ضامن کارمند با فیش حقوقی اعتبار بهتری نسبت به ضامن بازاری دارد، مورد دوم سفته است که مبلغ و شرایط آن از سوی بانک اعلام می شود و مورد سوم سهم فرد از حساب یارانه هدفمند است که به طور کلی بخشی از ضمانت کار را می پذیرد معمولاً بانک ها ضامن را الزامی می دانند و دو مورد بعدی بسته به شرایط شما مشخص می شود.

شرایط ضامن برای وام ازدواج دوم

شرایط وام ازدواج ایثارگران


در ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی در مورد وام ازدواج ایثارگران صحبت شده است به طوری که همه جانبازان، آزادگان و فرزندان آنها و همینطور فرزندان شاهد می توانند از این شرایط استفاده نمایند. درصد جانبازی مهم نیست. مشخصات متقاضیان می بایست در یکی از مراکز بنیاد شهید به ثبت رسیده باشد. در این صورت مبلغ وام ازدواج چه در ازدواج اول و چه در ازدواج دوم، دو برابر خواهد بود.

همچنین بخوانید  وام نوسازی خانه در سال 1400 چقدر است؟

نکات مهم در مورد وام ازدواج ایثارگران


در صورتی که در زمان ثبت نام برای وام، به اشتباه وضعیت ایثارگری را “ندارم” اعلام کرده اید می بایست دقت کنید که اگر هنوز ثبت نام شما از سوی سیستم تعیین شعبه نشده باشد شرایط برای ویرایش اطلاعات شما فراهم می شود به این ترتیب می توانید گزینه مورد نظر را تصحیح کنید. اما اگر کمی دیر شده است و شعبه برای شما مشخص شد باید به شعبه مورد نظر مراجعه کنید و به مسئول مربوطه در مورد شرایط ایثارگری خود بگویید تا با استعلام از وضعیت ایثارگری، شرایط وام ازدواج شما و مبلغ آن تغییر نماید.


در صورتی که از وضعیت ایثارگری خود یا پدر خود اطمینان دارید اما سایت شرایط ایثارگری برای شما را تایید نمی کند پس از اطمینان از وضعیت خود باید به یکی از مراکز بنیاد شهید مراجعه نمایید.دقت کنید که رزمندگان در این لیست قرار ندارند.


کسانی که از نیروی آزاده و جانباز هستند اما به هر دلیلی کد ایثارگری ندارند می بایست در ثبت نام گزینه ایثارگری را انتخاب نمایند و در نهایت خود سیستم تشخیص می دهد که آیا وام به شما تعلق می گیرد یا خیر. از سوی دیگر اگر فردی از وضعیت ایثارگری خود اطمینان ندارد در زمان ثبت نام میتواند گزینه بله را انتخاب نماید و سیستم پس از بررسی مشخص می کند که انتخاب او درست است یا خیر و در صورت اشتباه بودن خود به خود گزینه خیر برای وی ثبت می شود و وام با مبلغ اصلی به شخص تعلق می گیرد.

 وام ازدواج دوم 1400


کلام آخر
بازپرداخت وام ازدواج چه در ازدواج اول و چه دوم به یک صورت است و مبلغ آن از سوی بانک مشخص می شود. فرصت 7 ساله برای بازپرداخت یکسان بوده و همه بانک ها موظف هستند که این زمان را رعایت نمایند. دقت کنید که پرداخت وام ازدواج از یک ماه الی هشت ماه بسته به شرایط بودجه بانک زمان می برد و افراد در شرایط خاص باید مشکل خود را با رئیس بانک در میان بگذارند. معمولاً یک ماه تنفس برای اولین قسط داده می شود اما گاه این فرصت وجود ندارد و باید از همان ماه اول پرداخت را شروع کنید.

همچنین بخوانید  شرایط دریافت وام فوری با سفته


منظور ما از ازدواج دوم، ازدواج غیر از اول است! یعنی فرقی نمی کند که ازدواج دوم است یا چهارم، به هر حال اگر شما در ازدواج اول خود وام دریافت نکرده باشید برای ازدواج های بعدی می توانید ثبت نام داشته باشید و یک بار به شما وام تعلق می گیرد. سیستم به صورت خودکار شرایط را برای شما محاسبه می کند و در این صورت موقعیت وام به خوبی برای شما در نظر گرفته می شود.

مطالب مشابه

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه